Przejdź do treści
ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Aktualności

Nowość!!! dieta ketogeniczna

Nowość!!! dieta ketogeniczna

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna (ketogenna) charakteryzuje się zawartością bardzo niewielkiej ilości węglowodanów (5%) i opiera się głównie na źródłach tłuszczu (80%) oraz białka (15%). Tłuszcze pozyskiwane są przede wszystkich z: zdrowych olei tłoczonych na zimno, orzechów, nasion, pestek, awokado oraz ryb. Ta dieta ma na celu zmianę procesów metabolicznych, które przebiegają w naszym organizmie. Głównym źródłem energii organizmu są węglowodany. Gdy ich brakuje, organizm zaczyna szukać innego "paliwa". Są nimi tłuszcze, a konkretnie powstające w procesie rozpadu tłuszczów ciała ketonowe (tzw. ketoza). Przed jej zastosowaniem należy pamiętać, iż ta dieta wiąże się ze zwiększoną pracą nerek i wątroby.

SKLEP FIRMOWY

SKLEP FIRMOWY

Catering Dietetyczny MasterDiet - jeszcze bliżej!!!

Mamy przyjemność poinformować, iż Wasze ulubione dania dietetyczne możecie nabyć w sklepie firmowym zlokalizowanym w Kobylnicy przy ul. Głównej 41A.

Sklep czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

W ofercie:

Dania śniadaniowe dla dzieci do szkoły (zdrowe jogurty, galaretki, panny cotty)

Śniadania: kanapki, burgery, wrapy.

Dania lunch-owe: sałatki, capresse, carppacio.

Dania obiadowe: dwa dania i dwie zupy do wyboru.

Spiżarnia MasterDiet: nasze zdrowe dania w szklanych słoiczkach i butelkach. 

Jeżeli jesteś zainteresowany dostawą dań do twojego miejsca pracy zadzwoń a nasz kierowca codziennie o określonej godzinie dowiezie nasz asortyment.

Siła cateringu dietetycznego. Po pierwsze – zdrowie!

Siła cateringu dietetycznego. Po pierwsze – zdrowie!

Czy oszczędność czasu i wygoda mogą iść w parze ze zdrowym odżywaniem? Utarło się przekonanie, że w najszybszym zaspokojeniu głodu pomoże nam (jak sama nazwa wskazuje) fast food. Na szczęście istnieje rozwiązanie dla osób, które na równi ze swoim czasem – cenią swoje zdrowie.

Dary polskiego lasu

Dary polskiego lasu

Polacy to naród grzybiarzy. Nasze lasy dostarczają moc różnego rodzaju grzybów, które są źródłem nieskończonych kuchennych inspiracji. I jeszcze ten zapach…

Grzybobranie to niewątpliwie nasz sport narodowy. Kochamy chodzić po lasach, gubić się w jego meandrach i trafiać na miejsca obsypane grzybami, które pozostają rodzinną tajemnicą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ta satysfakcja, kiedy niespodziewanie wpadnie się na szlachetnego borowika albo stadko żółtych kurek, jest trudna do zastąpienia. Dlatego z taką przyjemnością wstajemy o bladym świcie, zakładamy kalosze i wyruszamy w las.

Bobie, do boju!

Bobie, do boju!

Niskokaloryczny, smaczny, zdrowy, prosty w przygotowaniu… Zalet bób ma bez liku. A jakie ma wady? No cóż, na pewno sezon na bób jest zdecydowanie zbyt krótki!

Ziarna bobu dojrzewają w bardzo dużych, zielonych strąkach. Każde z ziaren otulone jest cienką ochronną błonką, która twardnieje wraz ze wzrostem warzywa. I choć na bazarowych straganach bób prawie zawsze jest sprzedawany w postaci samych ziaren, warto dojść do źródła, które zapewni nam dostawy bobu w całych strąkach. Chociaż tak naprawdę nie jest istotne co wybierzemy – ziarna, czy strąki; ważne jest to, aby zajadać się bobem póki trwa na niego sezon!

Dieta na miarę XXI wieku - otyłość!

Dieta na miarę XXI wieku - otyłość!

Człowiek kopie sobie grób nożem i widelcem. W pierwszym artykule z serii „Dieta na miarę XXI wieku”udowodniliśmy, ze w tym złowieszczym stwierdzeniu jest sporo racji. Obecne tempo życia nie sprzyja stosowaniu reguł zdrowej diety. Skutkiem może być otyłość.

Siła cateringu dietetycznego. Po drugie - oszczędność!

Siła cateringu dietetycznego. Po drugie - oszczędność!

Siłownia, uczelnia, zajęcia dodatkowe, praca na dwie zmiany, rozwijanie własnego biznesu, a może doktorat z fizyki kwantowej? Zajęcia i pasje, którym poświęcamy najwięcej czasu, są dla nas najważniejsze. Jednak proza życia wymaga od nas również rzeczy przyziemnych... chociażby takich jak regularne spożywanie posiłków :)

Woda - źródło życia

Woda - źródło życia

Mimo że na świecie nie ma dwóch takich samych osób, a każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby i wymagania, jest jedna rzecz bez której nie przeżyje nikt ani nic. I nie chodzi o miłość. Odpowiedzią jest woda.

Dobra zmiana. Zdrowe zamienniki, część I

Dobra zmiana. Zdrowe zamienniki, część I

W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na zmianę nawyków żywieniowych. Jednak większość z nich wymaga dość radykalnych kroków. Na szczęście, zdrowe nawyki żywieniowe można wprowadzać krok po kroku.