Przejdź do treści
ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Woda - źródło życia

Mimo że na świecie nie ma dwóch takich samych osób, a każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby i wymagania, jest jedna rzecz bez której nie przeżyje nikt ani nic. I nie chodzi o miłość.

Odpowiedzią jest woda. Dokładnie ta sama, która stoi w butelce obok Ciebie, leci z Twojego kranu oraz płynie w rzece obok Twojego domu. Ta, która spada z nieba w postaci deszczu, pojawia się rano na trawie w postaci rosy i składa się na 60% Twojego organizmu.

Woda jest źródłem wszystkiego co rośnie, rozwija się i nie jest martwe. Uczestniczy w każdym istotnym procesie biologicznym i jest podstawą życia na Ziemi. A nawet poza nią, gdzie badacze szukają śladów życia kierując się właśnie obecnością wody. Zarówno fauna jak i flora potrzebują wody, aby istnieć. Zatem nawet nie próbuj wyobrażać sobie życia bez wody – jest to po prostu niemożliwe!

Nawet jeśli trudno ogarnąć umysłem ogromną rolę wody w istnieniu naszej planety, można skupić się na jej mikro-roli – czyli wpływie, który wywiera na każdy ludzki organizm z osobna. Woda jest istotą procesów zachodzących w naszym ciele, gdzie pełni szereg ważnych funkcji.

Po pierwsze, woda buduje. Łatwo to sobie uzmysłowić, powróciwszy do zdania o 60% wody w ludzkim organizmie. Po drugie, woda oczyszcza – czyli pomaga usunąć wszystkie niechciane resztki wytworzone podczas przemiany materii. Po trzecie, woda reguluje, inaczej – ciężko pracuje, biorąc mniejszy lub większy udział we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie (np. w trawieniu). Pomaga również utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Po czwarte, woda chroni.Działa na zasadzie smaru w stawach oraz jako „płynny bufor” osłaniając ważne narządy wewnętrzne (chociażby sam mózg!). Jeśli weźmie się pod uwagę wyżej wymienione funkcje, przestaje dziwić fakt, że w trzech piątych składamy się z wody, prawda? A to i tak tylko niektóre spośród ról, które woda odgrywa w naszym organizmie!

Każda osoba pragnąca cieszyć się dobrym zdrowiem i zgrabną sylwetką musi pokochać wodę na dobre i na złe. Odwodniony organizm niszczeje w ekspresowym tempie. Zostaje obciążony przez toksyny, których wydalanie drastycznie spada przez brak wody. Procesy metaboliczne zostają zahamowane, pojawiają się problemy zdrowotne, takie jak zaparcia, osłabienie, czy bóle mięśniowo-stawowe. W skrajnych przypadkach, odwodnienie może być przyczyną śmierci. Ludzki organizm jest w stanie przeżyć bez jedzenia kilkanaście dni, zaś bez wody – zaledwie dwa lub trzy!

Woda jest niezbędna do życia oraz przy... odchudzaniu. To prawda, że czasem łyk wody pozwoli nam oszukać nagły apetyt na słodką przekąskę, ale nie to jest istotą jej roli przy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Najskuteczniej pomaga poprzez wpływ na wspomniane już procesy metaboliczne oraz usuwanie toksyn. Pijąc dużo wody podkręcimy tempo przemiany materii oraz szybciej pozbędziemy się z organizmu niechcianych odpadów. Pamiętajmy, że minerałów i elektrolitów zawartych w czystej, przefiltrowanej wodzie, nie zastąpi nam żaden słodki napój!

Pij wodę regularnie, a w krótkim czasie przekonasz się o jej cudownych właściwościach :)